Уручене новчане помоћи родитељима новорођене дјеце у 2023. години

Општинска управа општине Оштра Лука и ове године, као и претходних година, расписала је Јавни позив за додјелу новчане помоћи родитељима дјеце рођене у 2023. години са подручја општине Оштра Лука, а у складу са Правилником о условима и начину додјеле новчане помоћи за новорођено дијете. Ради се о једнократном износу од 500,00 КМ, предвиђених буџетом Општине за ове намјене.

Рјешења о додјели новчаних помоћи уручена су 25.12.2023. године, а Општина је на овај начин имала намјеру да помогне онима који су се у овој години остварили у улози родитеља.

Руководство Општине Оштра Лука је свјесно значаја наталитета у овој локалној заједници, као и у цијелој Републици Српској, те је њихова жеља да новорођене дјеце у наредним годинама буде још више.

Poslednje ažurirano sreda, 27 decembar 2023 09:27