На основу члана 8. Закона o министарским, владиним и другим именовањима Републике Српске („Службени гласник Републике Српске“,број: 41/03), члана 18. став 2 Закона о систему јавних служби („Службени гласник Републике Српске“,број: 68/07, 109/12 и 44/16) и члана 21. и 78. Стаута општине Оштра Лука („Службени гласник општине Оштра Лука“, број: 6/15 и 9/17 ), и Одлуке Скупштина општине Оштра Лука број: 01-022-26/22 од 25.03.2022. године ,Скупштина општине Оштра Лука р а с п и с у ј е:

ЈАВНИ КОНКУРС

за избор и именовање директора ЈЗУ Дом здравља „Свети Сава“ Оштра Лука

I

Расписује се Јавни конкурс за избор и именовање директора ЈЗУ Дом здравља „Свети Сава“ Оштра Лука.

II ОПИС ПОСЛОВА

Директор обавља послове у складу са Законом и општим актима установе.

III МАНДАТ

Директор се именује на период од 4(четири) године.

IV СТАТУС

Актом о именовању утврђује се радноправни статус директора.

V ОПШТИ УСЛОВИ

Кандидати треба да испуњавају опште услове предвиђене конкурсом:

- да је држављанин Републике Српске или БиХ;

- да је старији од 18 година;

- да има општу здравствену способност;

- да није отпуштен из државне службе на било ком нивоу власти БиХ или ентитета као резултат дисциплинске мјере у периоду од 3 године прије дана објављивања Конкурса;

- да није осуђиван за кривично дјело које га чини неподобним за обављање дужности;

- да се против њега не води кривични поступак;

- да се на њега не односи члан IX став 1. Устава БиХ.

VI ПОСЕБНИ УСЛОВИ

Кандидати треба да испуњавају посебне услове предвиђене конкурсом:

- да имају високу стручну спрему медицинског смјера (360 ЕЦТС бодова), економског или правног смјера (240 ЕЦТС бодова) или еквивалент;

- да имају најмање три године радног искуства у струци;

- да посједују организационе способности и познају проблематику из области здравства;

- да понуде програм рада .

VII СУКОБ ИНТЕРЕСА

Кандидати не могу бити бирани уколико постоји сукоб интереса у складу са одредбама Закона о министарским, владиним и другим именовањима Републике Српске („Службени гласник Републике Српске“, број: 41/03).

VIII ПОТРЕБНИ ДОКУМЕНТИ

Уз пријаву на Конкурс кандидати су дужни доставити доказе о испуњавању општих и посебних услова који морају бити у оригиналу или овјереној копији и не смију бити старији од 6 мјесеци:

- Увјерење о држављанству;

- Овјерену копију личне карте;

- Овјерену копију дипломе;

- Увјерење о радном стажу или овјерену фотокопију радне књижице;

- Увјерење да се не води кривични поступак (издат од надлежног суда);

- Увјерење да кандидат није осуђиван за кривично дјело (издат од надлежне полицијске управе);

- Потписану и овјерену изјаву да кандидат није у сукобу са одредбама члана IX став 1. Устава БиХ, те да није отпуштен из државне службе на било ком нивоу власти БиХ или ентитета као резултат дисциплинске мјере у периоду од 3 године прије дана објављивања Конкурса;

- Потписану и овјерену изјаву да кандидат није у сукобу интереса који би био препрека његовом именовању;

- Биографију са кретањем у служби;

- План рада Дома здравља „Свети Сава“ Оштра Лука;

- Увјерење о општој здравственој способности дужан је доставити само прворангирани кандидат након интервјуа, а у року од 8 дана од дана добијања обавијештења.

IX

Са свим кандидатима који уђу у ужи избор Комисија за избор директора Дома здравља ЈЗУ Дом здравља „Свети Сава“ Оштра Лука ће обавити интервју, о чему ће кандидати бити благовремено обавијештени.

X РОК ЗА ПОДНОШЕЊЕ ПРИЈАВА

1)Рок за подношење пријаве је 15 (петнаест) дана од дана објављивања Конкурса у Гласу Српске и у „Службеном гласнику Републике Српске“.

2)Пријаве на Конкурс могу се доставити лично или путем поште на адресу: Општина Оштра Лука, Оштра Лука 55, 79 263 Оштра Лука, са назнаком „Комисија за избор директора ЈЗУ Дом здравља „Свети Сава“ Оштра Лука.“

3)У случају да Конкурс не буде објављен истовремено, рок за подношење пријаве рачунаће се од дана посљедњег објављивања.

4)Неблаговремене и непотпуне пријаве неће се узети у разматрање.

Број: 01-50-1/22

Датум: 04.04.2022.