У ОШТРОЈ ЛУЦИ ДОДИЈЕЉЕНЕ ЈЕДНОКРАТНЕ НОВЧАНЕ ПОМОЋИ РОДИТЕЉИМА ДЈЕЦЕ КОЈA СУ РОЂЕНA У 2020. ГОДИНИ

Дана 29.12.2020. године

Начелник општине Оштра Лука, господин Драган Мастикоса уручио је данас  рјешења родитељима који су конкурисали на јавни позив који је расписала Општина Оштра Лука. Ријеч је о позиву на основу којег је ова локална заједница додијелила бесповратна новчана средства у износу од око 550,00 конвертибилних марака родитељима који који имају пребивалиште ове општине, а који су добили дијете у овој години.

Помоћ ће добити укупно 9 родитеља. Како је истакао начелник општине, господин Мастикоса, ово је тек почетни корак у настојању општине да поправи демографску слику на овом подручју.

Овом приликом је најавио знатно већа улагања у пронаталитетну политику већ у 2021. години, стављајући посебно акценат на пројекат под називом „Да нас буде више“ а који ће за циљ имати повећање броја склопљених бракова у будућем периоду кроз финансијску помоћ општине. За ове намјене у сљедећој години ће бити обезбијеђено 20.000,00 КМ, а финансијку помоћ родитељима 7.000,00 КМ.

Poslednje ažurirano četvrtak, 31 decembar 2020 10:58