UČENICI OSNOVNE ŠKOLE „JOSIF PANČIĆ“ IZ DONJE KOZICE DOBILI NOVOGODIŠNJE PAKETIĆE

Dana 29.12.2020. godine

U organizaciji rukovodstva osnovne škole „Josif Pančić“ iz Donje Kozice uz finansijsku pomoć Opštine Oštra Luka i drugih lica, danas je u ovoj školi izvršena dodjela novogodišnjih paketića učenike koji nastavu pohađaju u teškim uslovima. Riječ je o školi sa posebnim statusom koja je od Oštre Luke udaljena oko 40 km i gdje većina učenika putuje ili pješači po nekoliko kilometara.

Direktorica škole Danijela Dragić se zahvalila donatorima istakavši da škola trenutno broji 19 učenika i da su paketići obezbijeđeni i za djecu predškolskog uzrasta.

Dodjeli paketića pored načelnika opštine Dragana Mastikose prisustvovao je i poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srpske, Dragoslav Kabić. Ovom prilikom razgovarano je i o nabavci dotrajalog školskog kombija kojima se prevoze učenici na nastavu te o načinima rješavanja problema veoma loše putne infrastrukture na ovom području.