ПОСЈЕТА СРПСКОГ ЧЛАНА ПРЕДСЈЕДНИШТВА ГОСПОДИНА МИЛОРАДА ДОДИКА ОПШТИНИ ОШТРА ЛУКА

Српски члан Предсједништва Босне и Херцеговине, господин Милорад Додик, посјетио је општину Оштра Лука, гдје је разговарао са руководством општине о стању у нашој локалној заједници и актуелним и будућим пројектима које општина планира да реализује у наредних неколико година.

Прије свега, ријеч је пројекту завршетка спортске дворане у Оштрој Луци, питање великог инфраструктурног пројекта водоснабдијевања општине повезивањем на водоводну мрежу из Санског Моста, асвалтирање регионалних путева, као и о осталим пројектима који се планирају реализовати у наредном двогодишњем периоду.

Приликом посјете спортској дворани, господин Додик је обећао помоћ са републичког нивоа у износу од 230.000 конвертибилних марака колико је потребно да би се завршио пројекат спољашњег уређења дворане. За унутрашње опремање дворане, Општина Оштра Лука је овогодишњим буџетом планирала износ од 70.000 КМ и то су радови који би до краја године требали бити завршени.

Када је у питању водовод, за овај пројекат биће комбиновани међународни, републички и локални извори финансирања, а завршетак овог пројекта планиран је у наредних двије године. Укупна вриједност пројекта износи 1.365.000 КМ. Такође, договорено је асвалтирање регионалног пута Р404 Будимлић Јапра – Сански Мост у дужини од 5 км, Павићи – Козица у дужини од 9 км и 3 локална путна правца у дужини од 1.500 м, те помоћ у отварању дрвопрерађивачког погона уз обезбјеђење сировинске базе.

Господин Додик изразио је и своје задовољством начином функционисања и организованости наше локалне заједнице. „Важно је да мале општине имају компактну политичку и институционалну ситуацију, јер кад дође до раскола у политичком животу онда то зароби општину и не можете се бавити пројектима и програмима", рекао је Додик.

Приликом посјете општини, Додик је обишао и Спомен собу Шесте санске бригаде и радове на објекту расклопне станице у Оштрој Луци. При томе је договорено да Електрокрајина а.д. Бања Лука финансира завршетак спољашњег уређења овог објекта и радове на проширењу асвалтног коловоза у Санској улици гдје се налази овај објекат.

Такође, предсједник Додик је обишао Храм Христа Спаситеља у Оштрој Луци гдје је обећао потпуно финансирање куповине земљишта испред цркве у износу од 30.000 КМ, а које је намијењено за изградњу парохијског дома, као и помоћ приликом унутрашњег осликавања храма.

Poslednje ažurirano utorak, 20 oktobar 2020 13:42