ЗАКЉУЧАК ОПШТИНСКОГ ШТАБА ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ

ОПШТИНСКИ ШТАБ ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ

Број: 02-014-134/20

Дана: 16.09.2020. године

На основу члана 40. т. в) и члана 45. т. и) Закона о заштити и спасавању у ванредним ситуацијама („Службени гласник Републике Српске“, број: 121/12 и 46/17), на сједници одржаној дана 16.09.2020. године Општински штаб за ванредне ситуације (у даљем тексту: Штаб), доноси:

З А К Љ У Ч А К

1. Чланови Штаба су од стране ХЕС Дома здравља „Свети Сава“ Оштра Лука упознати са информацијом да је укупан број потврђених позитивних лица на вирус корона са пребивалиштем на територији наше општине од почетка епидемије износи 31, од којих су 3 лица преминула, 27 лица су опорављена, док је тренутно 1 активан случај који се налази у кућној изолацији. Број лица која се налазе у кућној изолацији на основу рјешења надлежног инспектора износи 1.

2. Чланови Штаба су сагласни да се одредбе Закључка Републичког штаба за ванредне ситуације о обавезном спровођењу мјера за реаговање на појаву болести изазване новим вирусом корона (COVID-19) у Републици Српској број: 55/1/20 од 14.09.2020. године поштују и примјењују и на територији општине Оштра Лука, као и да нема потребе да се доносе рестриктивније мјере у односу на оне које су утврђене у напријед наведеном Закључку Републичког штаба.

3. Штаб ће и даље активно пратити епидемиолошку ситуацију на подручју наше општине, те ће у случају потребе предузимати мјере, усмјеравати рад надлежних служби, уз обавезу да сви субјекти, правна и физичка лица на територији општине Оштра Лука поштују важеће закључке и донесене мјере Републичког и Општинског штаба за ванредне ситуације, као и препоруке Института за јавно здравство Републике Српске.

4. Овим закључком се ставља ван снаге Закључак Општинског штаба за ванредне ситуације број: 02-014-128/20 од 03.09.2020. године.

5. Овај закључак ступа на снагу даном доношења.

КОМАДАНТ ШТАБА

Poslednje ažurirano četvrtak, 17 septembar 2020 10:11