ЗАКЉУЧЦИ ОПШТИНСКОГ ШТАБА ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ

ОПШТИНСКИ ШТАБ ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ

Број: 02-014-126/20

Датум: 31.08.2020.године

На основу члана, 40. тачка в) и члана 45. тачка и) Закона о заштити и спасавању у ванредним ситуацијама („Службени гласник Републике Српске“, број: 121/12, 46/17), на сједници одржаној дана 31.08.2020.године Општински штаб за ванредне ситуације општине Оштра Лука (у даљем тексту: Штаб), доноси сљедеће:

З А К Љ У Ч К Е

1. Чланови Штаба су упознати са информацијом да од 25.06.2020.године на територији општине Оштра Лука дошло до благог погоршања епидемиолошке ситуације и да је шест особа позитивно на корона вирус (covid-19) –породични контакт са зараженим.

Досадашњи број позитивних на вирус корона је 30, од којих су преминула три лица, 21 је излијечено, а 11 лица се налазе у кућној изолацији по налогу надлежног инспектора.

2. Штаб ће и даље активно пратити развој ситуације и ускладу са развојем догађаја благовремено доносити закључке и усмјеравати рад надлежних служби, уз обавезу да сви субјекти, правна и физичка лица на подручју општине Оштра Лука поштују важеће закључке, препоруке и мјере Републичког и Општинског штаба за ванредне ситуације.

3. Ови закључци ступају на снагу даном доношења.

Доставити:

- Члановима Штаба