ЗАКЉУЧЦИ ОПШТИНСКОГ ШТАБА ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ

ОПШТИНСКИ ШТАБ ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ

Број: 02-014-100/20

Датум: 09.06.2020.године

На основу члана, 40. тачка в) и члана 45. тачка и)  Закона о заштити и спасавању у ванредним ситуацијама („Службени гласник Републике Српске“, број: 121/12, 46/17), на сједници одржаној дана 09.06.2020.године Општински штаб за ванредне ситуације општине Оштра Лука (у даљем тексту: Штаб), доноси сљедеће:

З А К Љ У Ч К Е

1. Чланови Штаба су упознати са  информацијом да од 20.05.2020.године на територији општине Оштра Лука није било нових лица позитивних на корона вирус (covid-19).

Досадашњи број позитивних на вирус корона је 18, од којих су преминула три лица, пет је излијечено, а двоје се налази у кућној изолацији по налогу надлежног инспектора.

2. Чланови Штаба су сагласни да се у циљу спречавања појаве и ширења вируса Covid-19 манифестације: пјеснички сусрети „Шушњар“, слава општине „Свети пророк Илија“ и „248.Грмечка корида“ одрже без јавних окупљања.

3. Штаб ће и даље активно пратити развој ситуације и ускладу са развојем догађаја благовремено доносити закључке и усмјеравати рад надлежних служби, уз обавезу да сви субјекти, правна и физичка лица на подручју општине Оштра Лука поштују важеће закључке, препоруке и мјере Републичког и Општинског  штаба за ванредне ситуације.

4. Ови закључци ступају на снагу даном доношења.

Доставити:

- Члановима Штаба