ЗАКЉУЧЦИ ОПШТИНСКОГ ШТАБА ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ

ОПШТИНСКИ ШТАБ ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ

Број: 02-014-75/20

Датум: 27.04.2020.године

На основу члана, 40. тачка в) и члана 45. тачка и) члана 46. Тачка в) Закона о заштити и спасавању у ванредним ситуацијама („Службени гласник Републике Српске“, број: 121/12, 46/17), на сједници одржаној дана 27.04.2020.године Општински штаб за ванредне ситуације општине Оштра Лука (у даљем тексту: Штаб), доноси сљедеће:

З А К Љ У Ч К Е

1. Чланови Штаба су упознати са информацијом да на територији општине Оштра Лука данас нема потврђених позитиваних на корона вирус (covid-19) који су из претходних идентификованих контаката. Тренутан број позитивних на вирус корона је 10 од којих је једено лице преминуло, док је 51 особа у кућној изолацији по налогу надлежног инспектора, а за три лица је истекао период изолације.

2. Штаб доноси закључак да до 11.05.2020. остају на снази мјере које је овај Штаб донио 14.04.2020 године, број: 02-14-62/20.

3. Чланови штаба су упознати са резултатима тестирања свих запослених у одређеном објекту (бензиска пумпа -Драгстес) и чињеницом да су сви тестирани негативни. Такође комадант ватрогасног друштва је информисао штаб да је извршена дезинфекција објекта поменуте пумпе те су створени услови за даљи несметан рад објекта –бензинске пумпе Драгстес.

4. Штаб ће и даље активно пратити развој ситуације и ускладу са развојем догађаја благовремено доносити закључке и усмјеравати рад надлежних служби, уз обавезу поштовања важећих закључака, препорука и мјера Републичког штаба за ванредне ситуације.

5. Ови закључци ступају на снагу даном доношења.

Доставити:

- Члановима Штаба