ЗАКЉУЧАК ОПШТИНСКОГ ШТАБА ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ

ОПШТИНСКИ ШТАБ ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ

Број: 02-014-62/20

Датум: 14.04.2020. године

На основу члана 40. тачка в) и члана 45. тачка и) и члана 46. Тачка в) Закона о заштити и спасавању у ванредним ситуацијама („Службени гласник Републике Српске“, број: 121/12, 46/17), на сједници одржаној дана 14.04.2020.године Општински штаб за ванредне ситуације општине Оштра Лука (у даљем тексту: Штаб), доноси сљедеће:

З А К Љ У Ч К Е

1. Чланови Штаба су упознати са Закључком Републичког штаба за ванредне ситуације о продужењу примјене закључака број:20-4/20 од 13.04.2020 године. Чланови општинског штаба за ванредне ситуације су сагласни да на територији општине Оштра Лука на снази остају мјере које су наведене Закључком Републичког штаба за ванредне ситуације од 13.04.2020 године .

2. Задужује се Ватрогасно друштво Оштра Лука, да у циљу јачања нивоа хигијене настави да редовно дезинфикује јавне површине на којима је повећана фреквенција грађана.

3. Штаб такође апелује на становништво да с обзиром на ситуацију у којој се налазимо и чињеницу да је на снази мјера ванредног стања да сви заједно поштујемо мјере-одлуке и наредбе које су на снази,а све у циљу превенције ширења корона вируса.

4. Штаб ће и даље активно пратити развој ситуације и ускладу са развојем догађаја благовремено доносити закључке и усмјеравати рад надлежних служби, уз обавезу поштовања важећих закључака, препорука и мјера Републичког штаба за ванредне ситуације.

5. Закључци из тачке 1. Овог закључка примјењиваће се до 27.04.2020.године.

6. Ови закључци ступају на снагу даном доношења.

Доставити:

- Члановима Штаба