ОБАВЈЕШТЕЊЕ - Прелиминарна ранг листа стипендиста Општине Оштра Лука за 2020. годину

На основу приспијелих пријава на конкурс за додјелу 9 стипендија Општине Оштра Лука за 2020. годинu, Комисија за додјелу стипендија је на сједници одржаној 14.02.2020. године извршила бодовање на основу критеријума из Правилника о стипендирању студената са територије општине Оштра Лука („Службени гласник Општине Оштра Лука“ број: 1/15 и 1/18). Том приликом утврђена је прелиминарна ранг листа кандидата и то како слиједи:

1. Сања (Станоје) Вулин ------------------- 22 бода

2. Мирјана (Миломир) Марић ------------- 21 бод

3. Михаел (Зоран) Љубоја ---------------- 18 бодова

4. Ивана (Милан) Зечевић ---------------- 17 бодова

5. Јелена (Рајко) Ступар ------------------ 17 бодова

6. Драга (Горан) Јованчевић ------------- 16 бодова

7. Андреа (Драган) Митровић ------------ 16 бодова

8. Тијана (Милан) Љубоја ---------------- 16 бодова

9. Милица (Драшко) Кантар ---------------- 15 бодова

10. Немања (Душан) Гајић ------------------15 бодова

11. Дарко (Душан) Куриџа -------------------11 бодова

12. Гордана (Горан) Ђукић ----------------- 10 бодова

13. Анђела (Ненад) Савић ------------------- 8 бодова

НАПОМЕНА: Приликом рангирања кандидата са једнаким бројем бодова Комисија се руководила чланом 10. ставом (1) и (3) Правилника којима је прецизирано да: (1) „У случају да два или више студента имају једнак број бодова, предност има студент који студира на сљедећим студијским програмима, и то како редосљедом слиједи:

1. Медицински факултет

2. Правни факултет

3. Шумарски факултет

4. Пољопривредни факултет

5. Филолошки факултет (Страни језик).“

(3) У случају да два или више студента имају једнак број бодова, а да не студирају студијске програме са листе из става (1) овог члана, предност има студент који има већи просјек оцјена, а који се рачуна на двије децимале.

Одлуком начелника општине, број: 02-020-19/20 од 17.02.2020. године, Прелиминарна ранг листа ће бити проширена и за оне студенте који на прелиминарној листи нису позиционирани на првих девет мјеста. То су студенди под редним бројем 10, 11, 12, и 13.

Поука о правном лијеку: Кандидати имају право приговора Начелнику општине Оштра Лука у року од 8 дана од дана пријема овог Обавјештења.

Након истека рока за приговоре и објављивања коначне ранг листе, са студентима ће бити потписани уговори о стипендирању. Студенти су у периоду прије потписивања уговора дужни доставити број текућег рачуна отворен на своје име у некој од банака у Босни и Херцеговини, уколико до сада нису примали општинску стипендију или уколико су примали али је дошло до промјене.

О термину и мјесту потписивања уговора студенти ће бити информисани. Напомињемо да је обавезно присуство и лично потписивање уговора, јер у супротном исплата неће бити могућа.

У прилогу: Прелиминарна ранг листа са бројем освојених бодова по свим критеријумима.

Poslednje ažurirano ponedeljak, 17 februar 2020 10:14