БИК РОБИ ПОБЈЕДНИК „245.ГРМЕЧКЕ КОРИДЕ“

Традиционалном „245. Грмечком коридом“ која је одржана у недељу, 6. августа, завршено је обиљежавање Илинданских дана у општини Оштра Лука. Пред неколико хиљада љубитеља борбе бикова, кориде и зборовања, надметало се укупно 16 бикова распоређених у двије категорије – средњој и тешкој. У тешкој категорији тријумфовао је бик Роби, власника Милорада Милекића из Мркоњић Града, освојивши новчану награду од 2.000,00 КМ. Титулу најбољег у средњој категорији понио је бик Зимоња, власника Муфида Ћехића из Приједора. Власник је за освојено прво мјесто добио награду у висини од 1.000,00 КМ.

Посјетиоци су се надметали у витешким дисциплинама: бацању камена са рамена и навлачењу конопца. Већ неколико протеклих година ненандмашан у бацању камена био је Александар Новаковић. Он је и ове године хицем од 13,00 м далеко иза себе оставио остале конкуренте.

У конкуренцији навлачења конопца тријумфовала је екипа Јелашиновци.

Укупан наградни фонд за све дисциплине био је 10.900,00 КМ.

Poslednje ažurirano utorak, 15 avgust 2017 11:59