http://www.opstinaostraluka.org/

  • Povećaj veličinu teksta
  • Podrazumevana veličina teksta
  • Smanji veličinu teksta

PODIJELJENE BAČVE ZA NAVODNJAVANJE POLJOPRIVREDNIM PROIZVOĐAČIMA

El. pošta Štampa PDF

05/12/2016

Podjelom dvadeset bačvi za navodnjavanje poljoprivrednim proizvođačima u Oštroj Luci, završen je projekat pod nazivom „Podrška uvođenja sistema za navodnjavanje kod poljoprivrednih proizvođača“.Ukupna vrijednost projekta iznosila je 3.100,00 KM a finansiran je sredstvima iz budžeta Opštine Oštra Luka.

Osnovni cilj projekta bio je unapređenje sistema za navodnjavanje na poljoprivrednim parcelama.

Bačve veličine 1000 litara, dodijeljene su putem javnog konkursa na koji se prijavilo ukupno 20 poljoprivrednih proizvođača koji se bave plasteničkom proizvodnjom i uzgojom kupine i maline. Osnovni kriterijumi prilikom dodjele ovog vida pomoći bili su površina i starost zasada, registrovano poljoprivredno gazdinstvo i članstvo u Udruženju proizvođača jagodičastog i bobičastog voća „KIM“ Oštra Luka.

Ovo je drugi projekat u oblasti poljoprivrede koji realizuje Opština Oštra Luka u ovoj godini. Njihovom relizacijom stvorena je dobra osnova za dalji razvoj poljoprivredne proizvodnje u lokalnoj zajednici.


Poslednje ažurirano četvrtak, 11 maj 2017 12:49