http://www.opstinaostraluka.org/

  • Povećaj veličinu teksta
  • Podrazumevana veličina teksta
  • Smanji veličinu teksta

Održana konstitutivna sjednica Skupštine opštine Oštra Luka

El. pošta Štampa PDF

30/11/2016

U Oštroj Luci danas je održana konstitutivna sjednica Skupštine opštine Oštra Luka. U naredne četiri godine lokalni parlament će činiti petnaest odbornika. Na osnovu rezultata proteklih lokalnih izbora, povjerenje građana dobila su četiri odbornika SNSD-a, četiri odbornika DNS-a, dva odbornika PDP-a, dva odbornika Socijalističke partije, jedan odbornik SDS-a, jedan odbornik SRS Republike Srpske i jedan odbornik Jedinstvene Napredne Stranke.

Skupštinsku većinu činiće odbornici SNSD-a, DNS- a i jedan odbornik Socijalističke partije.

Za Predsjednika Skupštine opštine izabran je Ljubomir Trkulja iz SNSD-a, a dužnost Potpredsjednika Skupštine opštine obavljaće odbornik Socijalističke partije Dragan Plavšić.

Na funkciju Zamjenika načelnka izabran je Dragan Mastikosa, član SNSD-a.

Takođe je imenovan i VD sekretara Skupštine opštine Oštra Luka, Milan Domazet.

Današnjom konstitutivnom sjednicom stvoreni su uslovi za donošenje nekoliko bitnih odluka iz nadležnosti ovog tijela. U decembru mjesecu, Skupština će kroz svoja zasjedanja razmatrati prijedlog rebalansa opštinskog budžeta za ovu godinu, kao i prijedlog budžeta opštine za narednu 2017. godinu, a što je i u prioritetu rada do kraja godine.

Poslednje ažurirano četvrtak, 11 maj 2017 12:50